Home Sběratelství Ostatní sběratelství Sběratelská literatura Pod šlehy Samumu,Sokol pouště,Bílý kapitán,Syn Beliřin - ces

Pod šlehy Samumu,Sokol pouště,Bílý kapitán,Syn Beliřin - ces

Jihočeský kraj
27. 1. 2024 - 13:56
Dohodou
Prodávající

Popis

Prodám čtyři staré knihy."Syn Beliřin - románPod šlehy Samumu, Bílý kapitán, Syn Beliřin a Sokol pouště. Knihy napsal Ferdynand Antoni Ossendowski.
1. "Pod šlehy Samumu"- cestopis - cesta po Severní Africe - Alžírsko a Tunisko - vydalo nakl. Novina v r.1931 v edici Vybrané spisy F.A.Ossendowského sv.VIII. Perfektní nepoškozený stav a má 295 stran. Krásná zlatá ražba na hřbetu i deskách.
2. Bílý kapitán - dobrodružný příběh - . Ostřílený norský kapitán Olaf Nilsen, tajemný "bílý kapitán" Pitt a členové posádky se plaví v zasmušilých skandinávských fjordech i v říši věčného ledu. Na své cestě musí čelit nástrahám moře i lidí. směřuje ze Skandinávie do země Samojedů a Tunguzů pro zlato a drahé kůže . Vydalo Českomoravské tiskařské a vydavatelské podniky v Praze roku 1929. Pěkný, nepoškozený stav a má 335 stran.Krásná vazba se zlatou ražbou na hřbetě i deskách.
3. "Sokol pouště" - román -
Africké prostředí, do něhož vložil děj svého románu, vystiženo je tu opravdu mistrovsky. „Kniha Ossendowského jest plna záchvěvů života a životnosti, naplněných lidmi pouště, holých rovin, kypících však životem. V pěkném,nepoškozeném stavu s krásnou zlatou ražbou na deskách i hřbetu. Vydaly Českomoravské podniky a vydavatelství v r. 1930. Má 205 str.
4. Syn Beliřin - román ze Španělska počátku 1. poloviny 20. stoletína na pozadí koloniálních nepokojů odhalí pro hlavního hrdinu strašlivé zjištění. vydalo nakl. Novina v r.1932. Pěkný, nepoškozený stav s krásnou zlatou ražbou na hřbetě i deskách. Má 200 stran.
Nabídněte. J.Rodová

Základní údaje

Oblast inzerce
Jihočeský kraj
Druh inzerátu
soukromá inzerce
Číslo inzerátu
70404181038274627963
Dohodou
Prodávající

Pod šlehy Samumu,Sokol pouště,Bílý kapitán,Syn Beliřin - ces

Zavřít Zavřít
Prodávající
jarka rodova
Pošlete uživateli zprávu
0 / 1000

Nahlásit inzerát

Zavřít Zavřít
0 / 2000
Děkujeme za zpětnou vazbu! Inzerát byl nahlášen!